Posiadając ubezpieczenie OC, to Towarzystwo, w którym posiadamy polisę, pokryje za nas wszystkie koszty związane ze szkodami spowodowanymi naszym samochodem oraz zagwarantuje poszkodowanemu wypłatę odszkodowania.
Swoją ochroną obejmuje nie tylko szkody powstałe podczas spowodowania kolizji. Z ubezpieczenia OC będą również pokryte szkody wyrządzone osobom trzecim podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu, przy załadunku i rozładunku, a także w czasie zatrzymania i postoju oraz garażowania.
Należy pamiętać jednak o wyłączeniach odpowiedzialności w OC. Odszkodowanie nie zostanie wypłacone gdy:
- szkody wyrządzimy samemu sobie,
- uszkodzimy ładunki przewożone za opłatą,
- szkody polegają na utracie gotówki, biżuterii lub papierów wartościowych,
- zniszczymy lub skazimy środowisko.
Umowa z wybranym Towarzystwem zawierana jest na okres 12 miesięcy. Odpowiedzialność ubezpieczyciela rozpoczyna się z chwilą zawarcia umowy – również w przypadku, gdy na polisie wskażemy późniejszy termin płatności. Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się także w przypadku, gdy składka nie została jeszcze zapłacona.
Polisa Autocasco swoją ochroną obejmuje zarówno nasz pojazd, jak i jego wyposażenie. Ubezpieczyciel wypłaci świadczenia z polisy AC gdy uszkodzimy nasz samochód podczas zderzenia z innym pojazdem. Odszkodowanie otrzymamy również za szkody spowodowane zderzeniem ze zwierzętami oraz działaniem sił przyrody, np. powodzi, wybuchu czy pożaru.
AC chronić nas będzie także w przypadku kradzieży auta, uszkodzenia czy dewastacji.
Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie we wszystkich przypadkach odpowiada za skutki zdarzeń. Na odszkodowanie z polisy AC nie możemy liczyć, np. gdy:
- uszkodzimy samochód prowadząc go bez odpowiednich dokumentów (bez ważnego dowodu rejestracyjnego, przeglądu technicznego czy prawa jazdy) lub pod wpływem alkoholu,
- użyliśmy go jako narzędzie przestępstwa,
- oddaliliśmy się bez uzasadnionej przyczyny z miejsca wypadku,
- zostawiliśmy dowód rejestracyjny i kluczyki w samochodzie, który został nam skradziony.
Ubezpieczenie bagażu podróżnego najczęściej zawierane jest w pakiecie z innymi elementami ubezpieczeń turystycznych:
- Ubezpieczeniem kosztów leczenia,
- Ubezpieczeniem następstw nieszczęśliwych wypadków,
- Assistance.
Ochrona bagażu podróżnego obejmuje wszelkie walizy, torby i nesesery wraz z odzieżą i innymi rzeczami osobistymi, które w nich się znajdują. Polisa chroni także namioty, śpiwory, materace a nawet karimaty. Ubezpieczyć możemy również swój sprzęt sportowy.
Jeżeli nowy samochód został kupiony od dealera lub sprowadzone z zagranicy auto nie posiada OC, polisę należy wykupić najpóźniej w dniu rejestracji. Kupując pojazd używany należy upewnić się, że poprzedni właściciel posiadał ważną umowę ubezpieczenia OC. Jeżeli nabywamy auto, które nie posiada ważnej polisy OC, musimy ją wykupić w dniu zakupu samochodu.
Jeżeli chcemy zmienić firmę ubezpieczającą nasz samochód, musimy dotychczasową umowę wypowiedzieć co najmniej jeden dzień przed końcem okresu ochrony. Brak wypowiedzenia umowy oznacza automatyczne jej przedłużenie w tym samym Towarzystwie na kolejny rok. Wzory wypowiedzenia umowy OC można znaleźć w dziale Do Pobrania
Polisy mieszkaniowe mogą chronić zarówno mury, jak i mienie ruchome będące naszą własnością. Ubezpieczając stałe elementy chronimy wszystko to, co znajduje się wewnątrz pomieszczenia i jest na stałe przytwierdzone, m.in.: podłogi, panele, pomalowane ściany, zabudowane kuchnie, zabudowane szafy, kaloryfery, itp. Z kolei ruchomości domowe to nasza własność, którą w każdym momencie możemy przenieść, np. meble, sprzęt RTV, sprzęt AGD, stół czy rzeczy osobiste.
Ubezpieczenia domu i mieszkania oferują nam także szeroką gamę innych przedmiotów, które możemy chronić. Są to m.in. wszystkie budowle, które znajdują się wokół naszego domu, np. chodniki, ogrodzenie, korty tenisowe, altanki, itp., pomieszczenia gospodarcze, garaże, zawartość piwnic czy szyby.
Ubezpieczenie mieszkania lub domu posiada bardzo szeroki zakres. Możemy samodzielnie wybrać rodzaj ubezpieczenia, który nas interesuje, m.in.:
- Ubezpieczenia mienia od ognia i innych zdarzeń losowych,
- Ubezpieczenia mienia od kradzieży z włamaniem i rozboju,
- Ubezpieczenie szyb i innych przedmiotów od stłuczenia,
- Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym,
- Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków,
- Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego,
- Assistance domowy.
Koszty leczenia są najważniejszym elementem wszystkich polis turystycznych oraz stanowią podstawę ubezpieczenia podróży. Swoją ochroną obejmują nie tylko koszty leczenia za granicą, ale także konsultacje z lekarzem, specjalistyczne badania, które zleci nam lekarz, wszelkie zabiegi ambulatoryjne czy pobyt w szpitalu.. Pamiętajmy, że wybierając się w podróż za granicę bez ważnej polisy koszty leczenia, szpital do którego się zgłosimy, ma prawo odmówić nam wykonania usług.
W zależności od celu naszego wyjazdu oraz zaplanowanych atrakcji, możemy wykupić dodatkową ochronę, z której możemy skorzystać, m.in.:
- Assistance, zapewniające np. transport ubezpieczonego do kraju,
- ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków,
- ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej, dzięki któremu ubezpieczyciel pokryje szkody wyrządzone innym osobom,
- bagaż podróżny,
- sprzęt sportowy,
- koszty ratownictwa górskiego,
- ubezpieczenie ryzyka uprawiania sportów ekstremalnych,
- koszty odwołania uczestnictwa w imprezie.
• Jest to sposób na inwestowanie, który łączy cechy polisy na życie i inwestycji w fundusze kapitałowe. Rozwiązania dostępne na rynku są różne, stąd potrzebna jest wiedza doradcy, który zwróci uwagę na cechy szczególne programów inwestycyjnych oraz dopasowanie ich do potrzeb klienta.
• Jako polisa na życie podlega prawu ubezpieczeniowemu, choć koszt ochrony jest znikomy.
• Jako inwestycja pozwala pomnażać kapitał poprzez fundusze inwestycyjne wyselekcjonowane dla klientów przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Klient dokonuje wyboru spośród nich i tworzy własny portfel inwestycyjny. Niektóre Towarzystwa oferują usługę zarządzania aktywami, dzięki której nie trzeba samodzielnie inwestować – można powierzyć to profesjonalistom. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają wiedzy oraz czasu, by zajmować się analizowaniem swojego portfela inwestycyjnego.
• Polisa inwestycyjna pozwala budować kapitał regularnym inwestowaniem małych kwot lub jednorazową wpłatą. Dzięki polisie zapewniasz kapitał na realizację swoich marzeń, edukację dzieci, ułatwienie im startu życiowego, emeryturę niezależną od ZUS czy wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego.
• Jest narzędziem, które można wykorzystać na różne sposoby. Rolą doradcy jest zaproponowanie takiego programu, który pozwoli zbudować odpowiedni kapitał w określonym czasie.
W odpowiedzi….
W odpowiedzi….
W odpowiedzi….
Każdy Klient, który podpisze w CUK roczną polisę, dodatkowo otrzyma POMOC PRAWNĄ CUK
w postaci Pakietu 5 Porad Prawnych. Jesteśmy jedyną multiagencją ubezpieczeniową, która oferuje swoim Klientom Pomoc Prawną. Dajemy niezawodny sposób szybkiego i prostego załatwiania problemów natury prawnej, na jakie każdy może natrafić w życiu codziennym.
Porad Prawnych udziela nasz Partner – innowacyjna firma prawnicza Availo – profesjonalny, doświadczony zespół adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych, w zakresie wszystkich dziedzin prawa związanych z życiem prywatnym.
W odpowiedzi….
W odpowiedzi….
W odpowiedzi….
W odpowiedzi….
W odpowiedzi….
W odpowiedzi….
W odpowiedzi….
W odpowiedzi….
W odpowiedzi….
W odpowiedzi….
W odpowiedzi….